Notice: Undefined property: stdClass::$tree in /public_html/portal/includes/menu.php on line 52 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie

Godziny otwarcia

dział organizacyjny:
pn.-pt. 7.30 - 16.00

dział księgowości i kadr:
pn - pt. 7.30 - 15.30

dział kultury fizycznej:
pn - pt.  7.30 - 15.30

Nasz adres

ul. Sportowa 25
72-100 Goleniów
tel./faks: 91 418 21 04
tel./faks: 91 407 15 02
tel. kom. 601 967 194 (po zamknięciu Działu Organizacyjnego)
www.osir.goleniow.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Marina Lubczyna

Marina Lubczyna
ul. Żeglarska 2
72-105 Lubczyna

tel: 91 419 16 12

kom. kierownik: +48 691 640 765
kom. bosman: +48 722 197 196

logo

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konkurs moja aktywna rodzina

ATRAKCYJNA MARINA LUBCZYNA

A11

Dziś mamy zaproszenie dla wszystkich korzystających z uroków Mariny Lubczyna. Dla mieszkańców Goleniowa, Lubczyna kojarzy się przede wszystkim z plażą i kąpielami w błękitnych wodach Jeziora Dąbie. Ale to nie wszystko. Marina Lubczyna to też jachty i rejsy po Dąbiu i Bałtyku. Marina to siatkówka plażowa, rowery wodne, kajaki, zjeżdżalnia wodna wędkowanie i wiele innych atrakcji.
Aby ułatwić Wam zapoznanie się i zachęcić do skorzystania z najciekawszych atrakcji zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie.
W bosmanacie Mariny Lubczyna i w wypożyczalni sprzętu (w godzinach funkcjonowania) można otrzymać kartę obiegową z atrakcjami Mariny Lubczyna. Za każde skorzystanie z atrakcji płatnych otrzymacie na karcie pieczątkę / dziurkowanie, każdą niepłatną atrakcję możecie odhaczyć sami. Każdy kto skorzysta ze wszystkich atrakcji i pokaże wypełnioną kartę obiegową w bosmanacie Mariny Lubczyna otrzyma upominek. Atrakcje na karcie można zbierać przez całe wakacje. Atrakcje można zbierać samodzielnie, ale można też rodzinnie (cała rodzina uzupełnia jedna kartę).

Koniecznie pochwalcie się nam swoimi szaleństwami na atrakcjach Mariny. Wysyłajcie nam zdjęcia, lub posty, a my udostępnimy je na naszym facebooku. Wśród wszystkich osób, które nadeślą nam zdjęcia lub posty rozlosujemy upominki rzeczowe. Nie zapomnijcie też zgłosić tej aktywności do konkursu „Goleniów aktywny sportowo”, który ogłosiliśmy na stronie OSiR.

jpgKarta obiegowa

SELFIE Z OLBRZYMEM

betonowiec

W lipcu zapraszamy Was na wycieczkę kajakową po Jeziorze Dąbie. Chyba każdy mieszkaniec Goleniowa i okolic wie czym jest, a właściwie był betonowy statek, którego wrak spoczywa w wodach Jeziora Dąbie. Ulrich Finsterwalder, bo o nim mowa to jeden z dwóch bliźniaczych żelbetowych tankowców zbudowanych przez Niemców w czasie II Wojny Światowej. Statek miał 90 metrów długości, 15 metrów szerokości i 6,5 metrów zanurzenia oraz pojemność 2947 BRT i był przeznaczony do transportu benzyny syntetycznej z rafinerii w Policach. Został zbombardowany 20 marca 1945 roku przez radzieckie lotnictwo w porcie w Szczecinie. Po wojnie przetransportowany i zatopiony na wysokości Inoujścia, a na przełomie lat 70 i 80 ub. stulecia odholowany na miejsce gdzie dziś spoczywa.

Do zatopionego olbrzyma dostać się można drogą wodną. Proponujemy Wam samodzielnie zorganizowaną wycieczkę deską Sup lub kajakową z Mariny Lubczyna do wraku betonowca Ulrich Finsterwalder. Trasa wynosi około 8 km w dwie strony i dla średniowprawnego kajakarza zajmie ok 3 godzin. Sprzęt do wypożyczenia w Marinie Lubczyna .

Jak już tam dotrzecie koniecznie zróbcie zdjęcie olbrzyma lub jeśli się uda to selfie. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Płynąc do celu koniecznie rozglądajcie się uważnie wokoło. Na wodach Jeziora Dąbie i na licznie występujących zielonych wyspach, pośród sitowia gniazduje wiele gatunków ptaków wodnych. Spotkać można nie tylko kaczki czy rybitwy, ale także perkoza dwuczubego czy łabędzie, kormorany.

Czytaj więcej...

CZY NA WYSPIE KACZEJ MIESZKAJĄ KACZKI?

W czerwcu zapraszamy Was na wycieczkę kajakową po Jeziorze Dąbie na Kaczą Wyspę.

Kacza Wyspa to wyspa pomiędzy kanałem Czapina, a jeziorem Dąbie. Na północ od niej znajduje się Mewia Wyspa, a na południowym zachodzie wyspa Dębina. Nazwę Kacza Wyspa wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Klein-Kamel-Werder. Niezamieszkana, w większości bagnista wyspa, którą podziwiać można wyłącznie z pokładu jednostki pływającej czy kajaka. Zejście na ląd nie jest możliwe. Ale tak czy inaczej warta jest zobaczenia.

Czytaj więcej...

ZADBAJMY ABY ŚCIEŻKI ROWEROWE NIE ZAROSŁY CHWASTAMI :) CZYLI KORZYSTAJMY Z NICH KIEDY TYLKO MOŻNA

Nie, nie prosimy Was żebyście wyrywali chwasty. Zachęcamy do jak najczęstszego korzystania ze ścieżek rowerowych. W gminie Goleniów jest wybudowanych wiele ścieżek i wiele jeszcze będzie budowanych. Nadeszła wiosna i zrobiło się cieplej więc pora przesiąść się z samochodów na rowery i hulajnogi. Ty razem proponujemy wycieczkę ścieżką rowerową do Lubczyny. Choć o kąpieli, czy plażowaniu jeszcze nie może być mowy to warto pojechać już teraz. Brzeg jeziora Dąbie jest urokliwy o każdej porze roku. Sprawdźcie sami. Może zobaczycie po drodze do Lubczyny coś ciekawego? Może drogę przebiegnie sarna, albo lis?

Czytaj więcej...

Konkurs Moja Aktywna Rodzina

MOJA AKTYWNA RODZINA AKTYWNY MIESZKANIEC GOLENIÓW 2022

 

Regulamin Konkursu na najbardziej aktywną rodzinę i mieszkańca gminy Goleniów.

 
    1. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji z siedzibą w Goleniowie ul. Sportowa 25, tel. 914182104, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
    2. Celem konkursu jest promowanie aktywnego stylu życia, wśród mieszkańców Gminy Goleniów.
    3. Konkurs trwał będzie od 1.06.2022r. do 31.12.2022r. w 2 kategoriach: najbardziej aktywny mieszkaniec i najbardziej aktywna rodzina gminy Goleniów.
    4. W konkursie uczestniczyć mogą osoby indywidualne lub rodziny (niezależnie od ilości członków rodziny).
    5. Osoby biorące udział w konkursie muszą przesyłać do OSiR w Goleniowie potwierdzenia swojej aktywności fizycznej. Poprzez potwierdzenie aktywności fizycznej rozumiemy: zdjęcia lub krótkie filmy pokazujące daną osobę lub całą rodzinę podczas dowolnej aktywności fizycznej realizowanej samodzielnie lub przez inne podmioty, potwierdzenie od  organizatorów (dyplom, medal itp.) wraz z krótkim jej opisem, zawierający informację gdzie, kiedy i co uczestnik konkursu robił, z podaniem np. ilości przebiegniętych czy przejechanych rowerem kilometrów, albo czasu trwania danej aktywności ruchowej.
    6. Poprzez aktywność fizyczną rozumiemy wszystkie formy ruchu, czyli np. biegi, jazda rowerem, marsze, spływy kajakowe, gry sportowe, pływanie zarówno w akwenach otwartych jak i na pływalniach, jazda na rolkach oraz każda inną forma aktywności ruchowej. Uprawiana aktywność fizyczna może mieć charakter zbiorowy i zorganizowany, np. udział w zawodach sportowych albo zupełnie indywidualny, jak np. wyjście do lasu czy do parku. To od uczestnika naszego konkursu zależy forma aktywności ruchowej realizowanej samodzielnie lub udział w zawodach organizowanych przed inne podmioty.
    7. Z konkursu wyłączone są działania w zakresie aktywności w sporcie kwalifikowanym.
    8. OSiR będzie prowadził dla każdego z uczestników dziennik aktywności, na podstawie przesłanych przez uczestników informacji o aktywności fizycznej. Na początku przyszłego roku OSiR dokona podsumowania i wyłoni najbardziej aktywną osobę i rodzinę w Gminie Goleniów na podstawie  oceny punktowej zawartej w pkt 9 regulaminu. Pod uwagę komisja weźmie również formę przekazywanych informacji o aktywności sportowej. Zgłoszenia będą weryfikowane w pełnym zakresie, a decyzje komisji i ilość przyznanych punktów należy do wyłącznej kompetencji  komisji  konkursowej.
    9. Zasady punktacji.
1) Każda aktywność fizyczna realizowana i  wyrażona  w kilometrach.
(marsze, biegi, jazda na rowerze i innych urządzeniach napędzanych siłą mięśni uczestnika, bez spływów kajakowych)
Każdy kilometr – 4 punkty.
2) Każda aktywność fizyczna realizowana i wyrażona w jednostce czasu.
(np.: spływ, rejs, piknik sportowy, zawody rekreacyjne, itp.)
Każda zakończona godzina* – 2 punkty.
*Najkrótsza jednostka aktywności to godzina zegarowa
3) Każda aktywność - 1 punkt.
4) W przypadku rodzin każda zrealizowana aktywność mnożona jest przez ilość członków rodziny biorącej udział w tej aktywności.
    10. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody, w postaci bonów - voucherów na sprzęt sportowy. W kategorii indywidualnej vouchery 750 zł, 500 zł, 250 zł. W kategorii rodzinnej  vouchery 1500 zł, 1000 zł, 500 zł.
    11. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na naszej stronie internetowej, a nagrody zwycięzcom zostaną wręczone podczas przyszłorocznej Gali Sportu, która odbędzie się do końca lutego 2023 roku.
    12. Każdy uczestnik biorący udział w konkursie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku zgodnie z klauzulą informacyjną będącą załącznikiem do regulaminu.
    13. Wyjaśnienia i informacje dotyczące konkursu i regulaminu uzyskać można u pracowników OSiR: Mirosławy Staniucha, Małgorzaty Zera, Magdaleny Jakubowskiej pod numerem telefonu 914182104 wew. 13, 10 i 11.

Czytaj więcej...

JOGA 60+ CZYLI SPORT DLA SENIORA W GOLENIOWIE

Aktywność fizyczna to nieodłączny element dobrego samopoczucia, zarówno ludzi młodszych jak i starszych. Ruch uznawany jest za najlepszy, znany obecnie lek na późne lata życia. Udowodniono jego dobroczynny wpływ na opóźnienie procesów inwolucyjnych zachodzących w naszych organizmach, co przekłada się na stan naszego zdrowia oraz ogólną sprawność fizyczną. Jeśli chcesz zachować witalność na długie lata, koniecznie pomyśl o jakiejś aktywności.


W ramach projektu "SPORT DLA SENIORA" zapraszamy na ćwiczenia jogi. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę w Hali Sportowej OSiR, przy ul. Norwida 1A w Goleniowie. Prosimy wziąć ze sobą matę do ćwiczeń i wygodny strój. Więcej informacji pod telefonem: Agnieszka Bruska - tel. 665 822 742

Joga Was wciągnęła? Koniecznie pochwalcie się nam swoją kondycją fizyczną. Wysyłajcie zdjęcia, lub posty, a my udostępnimy je na naszym facebooku. Wśród wszystkich osób, które nadeślą nam zdjęcia lub posty rozlosujemy upominki rzeczowe. Nie zapomnijcie też zgłosić tej aktywności do konkursu „Goleniów aktywny sportowo”, który ogłosimy już wkrótce na stronie OSiR.

,,Lubicie biegać w Goleniowie"? Zapiszczcie się już dziś!

Już blisko miesiąc trwają zapisy do XXXIV Goleniowskiej Mili Niepodległości o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów, Biegu Gaz-System S.A. na 10 km i biegów dzieci (pow. 2015 rocznika) i młodzieży.

Czytaj więcej...

Szybki kontakt

Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Sportowa 25
72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 21 04
tel. 91 407 15 02
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Odwiedziny

Dziś22
Wczoraj38
Zeszły tydzień60
Ogolnie321064

Kubik-Rubik Joomla! Extensions