Majówka na sportowo z OSiR-em i klubami sportowymi - Goleniów 2014

Tegoroczna majówka nie rozpieszczała nas ciepłem i słońcem. Zasnute chmurami niebo i przejmujący ziąb nie odstraszył jednak miłośników aktywnego wypoczynku.

1 MAJOWY ALLEYCAT II GIRO D'GOLENIÓW - 1 maja 2014

Już pierwszego maja ruszyła rowerowa masa krytyczna – 1Majowy Alleycat II Giro d'Goleniów, zorganizowany przez grupę Sobotoaktywni wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W masie udział wzięło 15 rowerzystów.

V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ ULICZNEJ KOSZYKÓWKI STREETBALLMANIA GOLENIÓW 2014 - 3 maja 2014

W sobotę trzeciego maja na Boisku ORLIK przy ul. Szkolnej 39 w Goleniowie, Ośrodek Sportu zorganizował V Ogólnopolski Festiwal Ulicznej Koszykówki Streetballmania Goleniów 2014. Do Turnieju rozgrywanego w dwóch kategoriach wiekowych zgłosiły się trzy grupy koszykarzy z gimnazjów oraz pięć drużyn w kategorii OPEN.

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce zajęła drużyna Oklahoma City Farmers (skład: Paweł Matławski, Piotr Śnieguła, Damian Jakubiszak, Mateusz Gajewski).
II miejsce - FC Adasie (skład: Krystian Szydłowski, Hubert Godyniak, Jakub Jarmowski, Adam Wawrzyniak)
III miejsce – Bojornixy (skład: Mateusz Bajorek, Julian Krajcer, Mateusz Krzak)
Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale.

Klasyfikacja końcowa w kategorii OPEN:
I miejsce zajęła drużyna Turyści (skład: Maciej Adamkiewicz, Sylwester Gajdel, Dawid Musialski, Patryk Kasprzyk)
II miejsce – Judasz Team (skład: Kamil Szymański, Maciek Pawlak, Arek Musiej, Kuba Łacina)
III miejsce – Drągal (skład: Sebastian Jachym, Paweł Jachym, Mateusz Jachym, Leszek Kulczyński)
IV miejsce – Potęga (skład: Patryk Stolar, Jacek Smorczewski, Łukasz Kuciński)
V miejsce – Gniewosz Plamisty (skład: Jakub Boruk, Damian Motyl, Tomasz Łacina)

Uczestnicy tej kategorii otrzymali pamiątkowe medale, koszulki z logo imprezy oraz nagrody finansowe.
W trakcie Streetballmanii rozegrane zostały dodatkowe konkurencje:
Konkurs wsadów wygrał Maciej Adamkiewicz przed Jakubem Borukiem (II miejsce) oraz Dawidem Musialskim.
Konkurs rzutów za 3 punkty wygrał Jakub Łacina. Drugie miejsce zajął Mateusz Jachym, na trzecim zaś uplasowali się: Arek Musiał, Sylwester Gajdel oraz Maciek Adamkiewicz. Zwycięzcy otrzymali upominki rzeczowe ufundowane przez sponsorów Turnieju.

MAJOWY TURNIEJ ROLKOWY - 3 maja 2014

Równocześnie na skate parku odbył się Majowy Turniej Rolkowy, w którym udział wzięło 20 deskorolkarzy. Turniej przeprowadzony został w trzech kategoriach Best Line, Best Trik oraz SKATE.
W kategorii Best Line najlepszy okazał się Tomasz Barbarski. Drugie miejsce zajął Alex Kuchciak, trzecie Patryk Burno. W kategorii Best Trik na pierwszym miejscu uplasował się Wiktor Kudej przed Marcinek Kurlikiem (II miejsce) i Alexem Kuchciakiem (III miejsce). Kategorię SKATE wygrał Tomasz Barbarski.
Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez OSiR.

TURNIEJ MAJOWY W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ DWÓJEK O PUCHAR BURMISTRZA GMINY GOLENI ÓW - 4 maja 2014

Niedziela powitała nas pogorszeniem pogody, co nie przeszkodziło miłośnikom plażówki pojawić się na rozgrywanym tego dnia Turnieju Majowym w plażowej piłce siatkowej dwójek o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów. Do Turnieju zgłosiły się cztery drużyny damskie i dziewięć męskich.