Notice: Undefined property: stdClass::$tree in /public_html/portal/includes/menu.php on line 52 Dwójka zawodników „Tarczy" zakwalifikowana na Mistrzostwa Europy.

tel./faks: 91 407 15 02
tel. kom. 601 967 194 (po zamknięciu Działu Organizacyjnego)

logo

Dwójka zawodników „Tarczy" zakwalifikowana na Mistrzostwa Europy.

Zawodnicy goleniowskiego klubu strzeleckiego „Tarcza" wzięli udział w I rundzie Pucharu Polski, która rozgrywała się na bydgoskiej strzelnicy w dniach 21-25.04 br. Start we wspomnianych zawodach należał do bardzo istotnych, gdyż miał wpływ na kwalifikację do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w tym roku w Osijeku.

Jolanta Tabaka w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc kobiet zdobyła złoty medal z wynikiem 620 punktów wyprzedzając konkurencję o 3,2 punkta. Marcin Majka w tej samej konkurencji, lecz w kategorii mężczyzn zajął 4 miejsce z wynikiem 620,6 punkta. Do miejsca medalowego zabrakło mu zaledwie 0,1 punkta. Michał Fajfrowski w konkurencji pistoletu sportowego 30 + 30 zajął 7 miejsce z wynikiem 543 punktów. Do sięgnięcia po brązowy medal zawodnikowi „Tarczy" zabrakło 5 punktów. Kacper Lipski w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc juniorów zajął 12 miejsce z wynikiem 604,7 punkta. Bartosz Buniak w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego 2x30 strzałów juniorów uplasował się na 14 pozycji z wynikiem 468 punktów.
Jolanta Tabaka z Marcinem Majką na wspominanych zawodach otrzymali informację o kwalifikacji do startu w Mistrzostwach Europy