Notice: Undefined property: stdClass::$tree in /public_html/portal/includes/menu.php on line 52 2011-10-13

Godziny otwarcia

dział organizacyjny:
pn.-pt. 7.30 - 16.00

dział księgowości i kadr:
pn - pt. 7.30 - 15.30

dział kultury fizycznej:
pn - pt.  7.30 - 15.30

Nasz adres

ul. Sportowa 25
72-100 Goleniów
tel./faks: 91 418 21 04
tel./faks: 91 407 15 02
tel. kom. 601 967 194 (po zamknięciu Działu Organizacyjnego)
www.osir.goleniow.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Marina Lubczyna

Marina Lubczyna
ul. Żeglarska 2
72-105 Lubczyna

tel: 91 419 16 12

kom. bosman/kierownik: +48 691 640 765

logo

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

2011-10-13

 

XXIII Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg Gaz – System S.A. na 10 km już za 4 tygodnie.


Goleniowska Mila Niepodłegłości i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km organizowana zawsze 11 listopada wraz z warszawskimi biegami jest najstarszą imprezą biegową uświetniająca Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Patronat honorowy nad naszą imprezą sprawuje Polski Komitet Olimpijski i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Patroni medialni wydarzenia to: TVP Szczecin, Polskie Radio Szczecin, TV Goleniów, MaratonyPolskie.pl i www.Twój-Sport.pl


Do jedenastego listopada 2011 r. pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni, ale już dzisiaj pragniemy wszystkich poinformować, że w Goleniowie jak zwykle, tego dnia od godz. 11.00 rozpocznie się uliczne bieganie. To prawdziwe biegowe święto w Goleniowie. Od wielu lat dzięki przychylności władz, lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw i osób fizycznych możliwe jest organizowanie tych, jakże potrzebnych zawodów. Bieganie w naszej imprezie stało się modne. Zjeżdżają się do miasta w tym czasie zawodowcy i amatorzy biegania. Mamy od wielu lat w Goleniowie  najlepszych polskich zawodników biegających na tych dystansach. Przede wszystkim mamy jednak dużą, ponad kilku tysięczną rzeszę młodych biegaczy, przedszkolaków, uczniów szkół, rzeszę amatorów którzy biegają, bo bieganie daje im radość i zadowolenie. Kiedyś Włodzimierz Szaranowicz powiedział o Goleniowskiej Mili, że te biegi to fenomen przenikania i integrowania się ludzi wielu pokoleń.
Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg Gaz-System S.A. na dystansie 10 km. W ubiegłym roku w Biegu Gaz-System S.A. na 10 km pobiegła rekordowa ilość zawodników – 346. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie biegiem w tym roku spodziewamy się jeszcze większej ilości uczestników, którzy rywalizować będą na dystansie 10 km. Do biegów elektronicznie zgłosiło się już ponad 150 zawodników. W biegach dzieci i młodzieży zapewne wystartuje podobna ilość uczestników, a  w biegach Open Mili i 10 km zapowiada się niesamowita rywalizacja, bo podobnie jak rok temu spodziewamy się gościć czołowych zawodników nie tylko z Polski. Zapowiedzieli przyjazd również biegacze zza naszej  wschodniej granicy i Kenijczyk. Możemy więc przypuszczać, że rekordy tras mogą być poprawione. W związku z przebudową ulicy Sportowej i Barnima musieliśmy w tym roku przeprowadzić pomiary tras biegowych. Zostały one wykonane pod koniec sierpnia przez mierniczego PZLA. Na podstawie tych pomiarów obie trasy biegowe otrzymały ponownie Atest  Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Zapraszamy do udziału w tym sportowym święcie, które corocznie w Goleniowie skupia ogromne rzesze zawodników i kibiców. Karty startowe w cenie 3 zł dla dzieci i młodzieży będą do nabycia   w przedszkolach, szkołach gminy Goleniów i sekretariacie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie od 24 października. Natomiast biegaczy biegów Open zachęcamy do dokonania   zgłoszenia do biegów w formie elektronicznej przez stronę internetową www.maratonypolskie.pl lub www.osir.goleniow.pl w terminie do 8 listopada. Ułatwi to państwu wcześniejszą rejestrację i odbiór pakietów startowych. Możliwa jest również rejestracja osobista w sekretariacie OSiR od 24 października do 8 listopada, lub ostatecznie w dniu zawodów na Plantach od godziny 8.00 do 12.00. Opłata w biegach Open wynosi 25 zł.
Zachęcamy państwa do rozbiegania i treningu, bo wbrew pozorom nie tak łatwo przebiec dystans  300 m, 1 mili, czy 10 km. Już od 17 października w każdy poniedziałek, środę, piątek zapraszamy na stadion miejski OSiR w Goleniowie od godz. 18.30 do 20.00 gdzie przy sztucznym oświetleniu bieżni możecie państwo motorycznie przygotowywać się do biegów.


Serdecznie zapraszamy do Goleniowa, by koleją Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczcić na sportowo biorąc udział w XXIII Goleniowskiej Mili Niepodległości i Biegu Gaz-System S.A. na 10 km. Więcej szczegółów na temat XXIII Goleniowskiej Mili Niepodległosci i Biegu Gaz-Sytem S.A.     na stronie internetowej www.osir.goleniow. pl i w następnych co tygodniowych publikacjach.  

Szybki kontakt

Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Sportowa 25
72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 21 04
tel. 91 407 15 02
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Odwiedziny

Dziś19
Wczoraj78
Zeszły tydzień97
Ogolnie248837

Kubik-Rubik Joomla! Extensions